Bądź dobry jak chleb

Ogłoszenia

sobota, 16 kwietnia 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
JAWOR   21. 04. 2019
Parafia p.w. św. Brata Alberta

Numer konta parafialnego:
Rzymskokatolicka Parafia P. W. Brata Alberta
10 1020 3017 0000 2102 0191 4837

 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO.

 

1.Przeżywamy dziś największe święto naszej wiary – Zmartwychwstanie Jezusa. Serdecznie witam w naszej parafii wszystkich Gości, którzy przyjechali by w gronie rodziny świętować zwycięstwo Chrystusa nad śmiercią. Wszystkim składam najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Wielkiej Nocy.

 

2.Msze św. dzisiaj będą odprawione o 8.30, 10.30 i 12.00.

 

3.Jutro II dzień Świąt. Msze św. o 8.30, 10.30 i 12.00. Tradycyjnie w tym dniu modlitwą i ofiarą wspieramy katolickie uczelnie WSD i KUL. Drugi Dzień Świąt to tzw. „lany poniedziałek”. Proszę o zachowanie kultury i uszanowanie osób idących do kościoła.

            

4.Program duszpasterski:

 

- Nowenny: do MB Nieustającej Pomocy w środę, do Miłosierdzia Bożego w piątek;

- msze św. w tym tygodniu: w poniedziałek o 8.30, 10.30, 12.00, od środy do piątku o 17.00, w sobotę o 9.00;

 

- w środę o 18.00 w domu parafialnym spotkanie Rady Parafialnej i Caritas;

 

- w sobotę o 11.00 próba scholii a o 12.00 spotkanie kółka gitarowego;

 

- w przyszłą niedzielę w parafii Miłosierdzia Bożego uroczystość odpustowa;

 

- w przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia;

 

- proszę do końca kwietnia o wpłacanie raty za pielgrzymkę do Lwowa (600 zł).      

  

5.Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego i głębokiego przeżycia Triduum Paschalnego: Paniom Reczuch i Golec za wielką pracę przy robieniu palm, Paniom i Panom za dekorację, wiele godzin spędzonych w kościele, P. Katechetce, lektorom, ministrantom, scholii, dzieciom i młodzieży za piękne asysty podczas Triduum, osobom czuwającym przed Najświętszym Sakramentem, Radzie Parafialnej, Parafialnej Caritas, Członkom Żywego Różańca, Towarzystwu Przyjaciół WSD, ofiarodawcom na kwiaty i dekorację świąteczną, Państwu Dębickim za ufundowanie Paschału, P. Waldemarowi Szyndrowskiemu, wszystkim życzliwym osobom za pamięć o kapłańskim Wielkim Czwartku, Parafianom i Gościom za dar modlitewnej obecności oraz udział w całym Triduum Paschalnym. Wszystkim wymienionym i nie wymienionym, za jakąkolwiek pomoc i modlitwę, niech Zmartwychwstały Jezus błogosławi i udzieli potrzebnych łask.

 

6.Zapowiedzi przedmałżeńskie:

 

Łukasz Drozd, zam. Piotrowice i Agata Rybicka, zam. Jawor, zapowiedź III;

 

Mateusz Seredyński, zam. Jawor i Dorota Duszeńko, zam. Jawor, zapowiedź III;

 

Bartłomiej Duda, zam. Jawor i Urszula Chlebicka, zam. Piotrowice, zapowiedź III.

 

 

 

Wigilia Paschalna – Najświętsza Noc Zmartwychwstania Jezusa

 

 

21.00   Liturgia światła (na zewnątrz kościoła), Liturgia Słowa, Liturgia Chrzcielna, Liturgia Eucharystyczna, procesja rezurekcyjna. Na liturgię przynosimy świece.

 

Niedziela Wielkanocnamsze św.: 8.30, 10.30 i 12.00.

 

Poniedziałek Wielkanocnydzień modlitw w intencji WSD i KUL-u

 

Msze św.: 8.30, 10.30 i 12.00. Taca na potrzeby WSD w Legnicy i KUL.

 

 

  KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA W TYGODNIU BEZPOŚREDNIO PO MSZY ŚWIĘTEJ,

W NIEDZIELE I UROCZYSTOŚCI NIECZYNNA

 

 

 PIELGRZYMKA NA KRESY WSCHODNIE

PRZEMYŚL – ŻÓŁKIEW – LWÓW – POCZAJÓW – WIELICZKA – KRAKÓW

 

TERMIN: 16.09 - 21.09.2019   CENA: 1.245 ZŁ


1 DZIEŃ – WYJAZD – PRZEMYŚL

Zbiórka uczestników o godzinie 4:00 w wyznaczonym miejscu. Wyjazd o godz. 4:15 z Jawora do Przemyśla. Zwiedzanie Przemyśla: Zamek Kazimierzowski - piękna renesansowa budowla na Wzgórzu Zamkowym, zamek gotycki powstał tu w XIV wieku za czasów Kazimierza Wielkiego, w miejscu murowanej romańskiej rotundy i palatium zbudowanych w XI wieku przez Bolesława Chrobrego, spacer po Rynku. Zakwaterowanie w hotelu w Przemyślu, obiadokolacja, nocleg.

 


2 Dzień – PRZEMYŚL – ŻÓŁKIEW – LWÓW

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd przez granicę do Żółkwi na Ukrainie. Zwiedzanie renesansowej kolegiaty Św. Wawrzyńca, Cerkwi Serca Jezusowego oraz Zamku Sobieskich. Przejazd do Lwowa. Opera Lwowska – wejście do dzieła sztuki architektonicznej, która mieści się na Prospekcie Swobody – reprezentacyjnym bulwarze miasta. Zakwaterowanie w hotelu we Lwowie, obiadokolacja, nocleg.

 


3 DZIEŃ – LWÓW

Śniadanie, przejazd na Wysoki Zamek i podziwianie panoramy Lwowa, zwiedzanie miasta: Sobór św. Jura - uznawany za najdoskonalsze dzieło europejskiego baroku, Kościół Św. Elżbiety. Spacer po Starym Mieście: Baszta Prochowa, Arsenały, Kościół i Klasztor Dominikanów, Cerkiew Wołoska, Rynek z Ratuszem otoczony czterema empirowymi studniami, Katedra Ormiańska, Kasyno szlacheckie, pchli targ. Czas wolny. Następnie: obronny Zespół Klasztorny Bernardynów, Kaplica Boimów - grobowa kaplica rodziny kupieckiej Powrót do hotelu. Integracyjna obiadokolacja w restauracji hotelowej przy muzyce na żywo. Nocleg.

 

 

 4 DZIEŃ – LWÓW – POCZAJÓW – LWÓW

Śniadanie, przejazd do Poczajowanajwiększego sanktuarium Maryjnego Kresów Wschodnich (cudowny obraz Matki Bożej Poczajowskiej, odciski stóp MB, szczątki Św. Hioba). Powrót do Lwowa, następnie wizyta na Cmentarzu Łyczakowskim - najstarszej zabytkowej nekropolii Lwowa, jest miejscem pochówku wielu zasłużonych dla Polski i Ukrainy ludzi kultury, nauki i polityki, następnie Cmentarz Orląt Lwowskich i Cmentarz Janowski. Zwiedzanie Parku Etnograficznego Gaj Szewczenki. Obiadokolacja we Lwowie /dla chętnych możliwość wyjścia do opery na spektakl/ bądź nocne zwiedzanie Lwowa. Powrót do hotelu, nocleg.

 


5 DZIEŃ – LWÓW – WIELICZKA

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Wieliczki, zwiedzanie zabytkowej Kopalni Soli, która stanowi labirynt podziemnych chodników o długości 300 km, będących pozostałością po 700-letniej eksploatacji na tym obszarze. Jako niezwykle cenny zabytek kultury materialnej Kopalnia Soli w 1978 roku została wpisana na Światową Listę Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Przejazd do Hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

 

 

6 DZIEŃ – WIELICZKA - KRAKÓW - JAWOR

Śniadanie, wykwaterowanie z Hotelu, wyjazd do Krakowa, wizyta na Wzgórzu Wawelskim - Katedra Królewska, Groty Wawelskie zasłużonych Polaków, Wieża z Dzwonem Zygmunta, Zamek Królewski z dziedzińcem arkadowym (z zewnątrz), Smocza Jama. Następnie spacer Trasą Królewską: Rynek Główny z Sukiennicami, Uniwersytet Jagielloński (z zewnątrz), Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza, Brama Floriańska, Barbakan, Pomnik Bitwy pod Grunwaldem. Obiad w restauracji, czas wolny. Wyjazd do Jawora ok. godz. 18.00, przyjazd w godzinach późno-wieczornych


ŚWIADCZENIA:
- Przejazd autokarem LUX (barek, klimatyzacja, WC, DVD),
- 1 x nocleg w Przemyślu

- 1 x nocleg w Wieliczce
- 3 x noclegi we Lwowie
- 5 x śniadań w hotelach
- 5 x obiadokolacji, w tym jedna uroczysta

- 1 x obiad w drodze powrotnej
- Opieka pilota /przewodnika podczas wycieczki
- Przewodnik lokalny we Lwowie
- Ubezpieczenie Signal Iduna NNW – 15.000 zł, KL – 10.000 € , Bagaż -1000zł
- Parkingi, opłaty drogowe, składka Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

 

Uwaga: Obowiązuje ważny dokument tożsamości - paszport. Kolejność zwiedzania ustala pilot-przewodnik. Zwiedzanie obiektów z zewnątrz według programu. Dopłata do pokoju 1-osobowego 150zł/osoba. Bilety wstępu obowiązkowo płatne dodatkowo: Lwów: Opera – 20 UAH, Gaj Szewczenki 2 – UAH, Kaplica Boimów – 15 UAH, Cmentarz Łyczakowski – 25 UAH – katedra 3 UAH, Cmentarz Orląt Lwowskich 25 UAH, Kopalnia w Wieliczce 64 zł, Kraków: Katedra na Wawelu – 11 zł, Kościół Mariacki – 10 zł. Możliwość wzięcia udziału w spektaklu w Operze Lwowskiej – repertuar i ceny biletów podane w późniejszym terminie.

 

 KRS do zeznania podatkowego:

Caritas Diecezji Legnickiej

Legnica, ul. Okrzei 22

Nr KRS 0000221535

Cel szczegółowy: Caritas przy parafii p.w. św. Brata Alberta w Jaworze nr 241

 

 

 

 

 

13:52, ks.proboszcz.gp , Ogłoszenia
Link Dodaj komentarz »

trwa inicjalizacja, prosze czekac...darmowe próbki